2-Manna tävling 1-3/5 - 2020


Starttider 1/5 - 11.00 - 13.30 - 16.00

Starttider 2/5 - 09.30 - 12.00 

Starttider 3/5 - 10.00 - 12.30 - 15.00


TÄVLINGEN ÄR FULLBOKAD,


VID INTRESSE AV MINST4 LAG HAR VI MÖJLIGHET ATT ÖPPNA EN EXTRASTART

TORSDAG 30/4 kl 18.00


Intresselista:



INGET FINALSPEL



Startavgift : 700 kr/lag


6 Serier /spelare , totalt 12 serier/lag


Starta flera gånger med olika spelare!!!


Hcp 75% upp till 220 poäng , baserat på spelarens snitt rullande helår.


Prislista full tävling (48lag) : 


1a pris: 7000:-


2a pris: 3400:-

3e pris: 2800:-

4:e pris: 1800:-

5:e pris 1200:-

6:e pris: 1000:-

7:e pris: 800:-


Upp till 42 lag - 6 priser 

Upp till 48 lag - 7 priser



1000kr delas ut till bästa individuella slagning med hcp samt bästa rena slagning.


Lag Anmälda:


1/5 klockan 11.00

1. PONTUS TÖRNEBOHM / ANDREAS HERMODSSON ÖRESUND/KULLADAL

2. ALEXANDER ROSENDAHL / JOHAN DANIELSSON  KULLADAL*2

3. PETRO HÄRFSTRAND / PETER NICLASEN BULLTOFTA*2

4. KIM EKHOLM / HÅKAN NILSSON THULE*2

5. JOAKIM ALLERS / DANIEL ANDERSSON KULLADAL*2

6. PONTUS EK / EMIL NILSSON  ROLLERS/FRIGG


1/5 klockan 13.30

1. CARL WEIMAN / ANNA WEIMAN  GÖTA/KORP

2. ALEXANDER MARTINSON / ROBIN JOHANSEN LUMA/THULE

3. THOMAS HOLM / MARCUS FAGERSTRÖM  BULLTOFTA*2

4. MATS JACOBSSON / LARRY DAHLQVIST  PLAYAX*2

5. ANNELIE ANDREASSON / JÖRGEN RONNELIN ABeCe*2

6. ANDERS ASPELIN / OLA BRUNDIN PILGÅRDEN*2

 

1/5 klockan 16.00

1. KEVIN BRINKWALL / ANTON LANTZ  BOWINO / BULLTOFTA

2. JOSEFIN NILSSON / ALEXANDER ROSENDAHL SÖDER/KULLADAL

3. KARL WAHLGREN / RASMUS EDVALL GÖTA*2

4. EMMA HALTTUNEN / TEUVO HALTTUNEN SPADER DAM / TEAM SGK

5. MAGNUS ANDERSSON / TOMMY ANDERSSON LUMA/KULLADAL

6. ROGER HOFFSTRÖM /  POORIPACH JANTAN  PILGÅRDEN/THULE


2/5 klockan 09.30

1. JOAKIM ALLERS / MARTIN ALLERS  KULLADAL*2

2. MATTIAS CHRISTIANSSON / RONNIE CHRISTIANSSON  LA VISITE*2

3. HÅKAN NILSSON / ALBIN GULLSTRAND THULE*2

4. DANIEL ANDERSSON / MATS ANDERSSON KULLADAL/BORGEN 

5. SANDRA SVANTESSON / JOHAN DANIELSSON GÖTA/KULLADAL

6. LARS BERGHMAN / DENNIS FYHR ÖBS*2


2/5 klockan 12.00

1. ROBIN JOHANSEN / PAUL LINDFORS  THULE*2

2. PER OLOF FRANTZEN / HÅKAN NILSSON   BOWINO/THULE

3. BENGT PETERSSON / MATS LUNDERQUIST  KULLADAL *2

4. PER OLA JAKOBSSON / BOSSE NILSSON  BOWINO*2

5. MATTIAS WEDEBERG / DANTE WEDEBERG BOWINO*2

6. DENNIS ALLERSTÅL / BJÖRN BRINKWALL BOWINO*2


3/5 klockan 10.00

1. CHRISTER ALBHIN / MAX SVENSSON  BK STRÅET*2

2. ALEXANDER MARTINSSON / MIKAEL BLOMQVIST  LUMA/KULLADAL

3. STEFAN WINHAGEN / ROSE MARIE WINHAGEN TEAM YSTAD *2

4. MATTIAS HÖGBERG / JOAKIM ALLERS KULLADAL*2

5. TARRAS JIBERT / OLA BRUNDIN PILGÅRDEN*2

6. JAN ÅKE OTTOSSON / ULLA HENRIKSSON  B27*2


3/5 klockan 12.30

1. BJÖRN BRINKWALL / MATTIAS WEDEBERG BOWINO*2

2. SANDRA SVANTESSON / SIMON MATTSSON GÖTA/AIK

3. JOHAN ÅKESSON / ALBIN GULLSTRAND STRÅET/THULE

4. GERT LUNDAHL / LEIF SVANTESSON ABeCe*2

5. MATTIAS JONASSON / ALF TRUEDSSON OLYMP*2

6. BO JOHNSSON / TOBIAS JOHNSSON BOWINO*2


3/5 klockan 15.00

1. EMIL WOHLIN / LUCAS SVENSSON BORGEN*2

2. KARIN PERSSON / MONICA OHLSSON BOWINO*2

3. ANDRÈ HÅKANSSON / MIKAEL JÖNSSON  KULLADAL/BOWINO

4. RIKARD NÄSSTRÖM / MAGNUS NILSSON PLAYAX/BRÅHÖG

5. JERRY HELLGREN / DAVID ERIKSSON SPIKEN*2

6. DANIEL PERSSON / GEORG NEDAVASKA  BOWINO*2



OLJEPROFILER,


Udda banor: Taj Mahal 38 fot 

Jämna banor: Eiffel Tower 48 fot


Omoljning inför varje start!! 


Europeiskt spelsätt, 3 provrutor/bana inom banparet innan första serien.



          Minst 20 lag anmälda den 29/4 för tävlingen skall bli av.

3 lag / start för att starten skall genomföras.