HÖSTBOOSTER 2020


TÄVLINGEN ÄR TILLFÄLLIGT PAUSAD!


ÅTERUPPTAS 28/9-2021 OCH AVSLUTAS 7/11-2021


Format:

Nominerade 2-Mannalag

Spelar samtidigt behöver dock ej vara från samma förening.

Spela hur många gånger ni vill men med olika partners.


Spelar vars 7 serier EU med hcp. Inspel 4 rutor. Sedan läggs resultaten ihop och bildar ert lags slagning i resultatlistan.


OBS! Då tävlingen är sanktionerad så måste samtliga spelare inneha giltig nationell A-Licens


Hcp 70% av snitt upp till 210 rullande helår. Max 42p / serie.

Hcp tas ut 1/10 och gäller för hela tävlingen.


Oljeprofil: Autobahn


Vid lika resultat så hamnar de med lägst totalt hcp före i resultatlistan.

Om de fortfarande är lika så avgör lagslagning i serie 7 sedan serie 6 osv tills likaläget upphör


Minst 3 anmälda 2-Mannalag för en start skall genomföras.


Startavgift: 800 SEK / LAG

Endast kontant betalning.


Anmälda


Fredagen 2/10 kl 18.00 (HCP)

1. Alexander Rosendahl (0)  - Kulladals BS / Albin Gullstrand (15) - BK Thule

2. Alexander Martinsson (15) - Lunds BK Mamba / Mikael Jönsson (14) - BK Bowino

3. Johan Danielsson (0) - Kulladals BS / Sandra Svantesson (5) IS Göta 

4. Tommy Andersson (3) - Kulladals BS / Mattias Högberg (0) - Kulladals BS

5. Joakim Allers (4) - Kulladals BS / Martin Allers (15) - Kulladals BS

6.


Fredagen 9/10 kl 18.00 (HCP)

1. Georg Nedavaska (2) - BK Bowino / Jonathan Winhagen (8) - BK Thule

2. Mattias Högberg (0) - Kulladals BS / Joakim Allers (4) - Kulladals BS

3. Mattias Johnasson (11) - BS Olymp / Pontus Nilsson (17) - BS Olymp

4. Paul Lindfors (6) - BK Thule / Robin Johansen (8) - BK Playax

5.Kristian Gustafsson (0) - BS Olymp / Alex Gustafsson (10) - BS Olymp

6.Albin Gullstrand (15) - BK Thule / Pontus Törnebohm (3) - Öresunds BS


Lördagen 10/10 kl 12.30 (HCP)

1. Kevin Brinkwall (42) - BK Bowino / Anton Lantz (42) - Bulltofta BK

2. Björn Brinkwall (15) - BK Bowino / Frank Selander (8) - Bulltofta BK

3. Ann-Britt Östensson (18) - BK Calluna / Peter Östensson (27) - BK Viskan

4. Karl Wahlgren (0) - IS Göta / Rasmus Edvall (0) - IS Göta

5. Robin Frisk (7) - IS Göta / André Lindberg (0) - IS Göta

6. Mikael Thörn (5) - IS Göta / Jonas Ask (9) - IS Göta


Söndagen 11/10 kl 09.30 (HCP)

1. Per Lidström (11) - Team Växjö / Rebecca Sandqvist (23) - Team Växjö

2.Mattias Wedeberg (13) - BK Bowino / Dante Wedeberg (33) - BK Bowino

3.Anna Andersson (2) - Spader Dam / Robin Skans (0) - Team Alingsås BC

4.Ralf Sappelt (32) - Halmia BS / Monica Sappelt (40) - Halmia BS

5.Pontus Törnebohm (3) - Öresunds BS / Ulf Wendt (6) - Öresunds BS

6.Roger Karlsson (12) - BK Bowino / Tobias Edlund (10) - Bulltofta BK


Tisdagen 28/9 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.  

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 


Fredagen 1/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 2/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1. 

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 2/10 kl 12.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 3/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1. 

2. 

3. 

4.

5.

6.


Tisdagen 5/10 kl 18.30  6 PLATSER KVAR

1. 

2.

3.

4.

5.

6. 


Fredag 8/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 9/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 9/10 kl 12.30 6 PLATSER KVAR

1. 

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 10/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Tisdagen 12/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Tisdagen 19/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR 

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Tisdagen 26/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Fredagen 29/10 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 30/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 30/10 kl 12.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 31/10 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Tisdagen 2/11 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Fredagen 5/11 kl 18.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 6/11 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 6/11 kl 12.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Lördagen 6/11 kl 15.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 7/11 kl 09.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 7/11 kl 12.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndagen 7/11 kl 15.30 6 PLATSER KVAR

1.

2.

3.

4.

5.

6.





Vid minsta 4 startande lag har vi möjlighet att öppna upp för fler starter, kontakta då Danne i hallen på 040-403820 eller mail info@svedalabowlinghall.se. Dock måste sista starten spelas senast 14/2-202 kl 15.30.