Tävlingar i Svedala Bowlinghall

 


2-Manna tävling 4 april !  

 

Starttider : 09.00 , 11.00 , 13.00 , 15.00


Final spel startar kl 18.00

Meddelar hur finalen spelas när vi närmar oss tävlingen !!


Minst 18 lag för tävlingen ska bli av !


Startavgift : 600 kr/lag


5 Serier /spelare


Hcp 70% upp till 210 poäng , baserat på spelarens spelstyrka !


Priser vid minimum 18 lag :  1an : 4000 kr , 2an : 2000 kr , 3an 800 kr


Lag Anmälda !! Det är fullt !!


 KLOCKAN  09.00            Mikael Karlsson - Thomas Roskvist                              T-Nabben

                                         Ronnie Christansson - Mattias Christiansson                La Viste

                                         Håkan Nilsson - Alexander Martinsson                          Thule / Luma

                                         Paul Lindfors - Robin Johansen                                     Thule

                                         Alexander Rosendahl - Tommy Andersson                    Kulladal

                                         Daniel Andersson - Mats Andersson                              Kulladal / Borgen


KLOCKAN 11.00              Jan-Åke Ottosson - Monica Klasson                              1927

                                        Mattias Högberg - Rikard Sjögren

                                         Per-Ola Jakobsson - Niklas Lundgren                             Bowino

                                         Mikael Blomqvist - Albin Gullstrand                                 KDS / Thule

                                         Nicole Johnssson - Kevin Brinkwall                                 Bowino

                                         Jonas Möller - Niklas Assarsson                                      Luma


KLOCKAN 13.00             Bengt Petersson - Jörgen Magnusson                            Kulladal

                                        Andre Håkansson - Johan Danielsson                            Kulladal

                                        Magnus Andersson - Christian Snapp                            Luma

                                        Annelie Andreasson - Jörgen  Ronnelin                         AbeCe

                                        Yvonne Berndt - Peter Persson                                      AbeCe

                                        Ina Norlin - Hanna Jönsson                                             Söder


KLOCKAN 15.00             Rose-Marie Winhagen - Jonathan Winhagen                 Team Ystad

                                        Ulf-Arne Nilsson - Patrik Pettersson                                Luma

                                        Andreas Hermodsson - Pontus Törnebohm                    Kulladall / ÖBS

                                        Rebecca Sandqvist - Per Lidström                                  Team Växjö

                                        Georg Nedavaska - Tobias Johnsson                              Bowino

                                        Peter Niklasen - Petro Härfstrand                                     Bulltofta


Finns Plats för 6 lag varje Start


Vi kommer spela på Oljeprofilen " 40 fots Strikeprofilen "


Omoljning innan  kl 13.00 starten och inför Finalen !!!