Svedala Mixen 2022 - Resultat

Svedala Mixen 2022


*Vid lika resultat gäller det högsta resultat i sista serien. 


Prislista


1a Plats: Peter Hellström / Henrik Johansson - Team Clan 5000:-

2a Plats: Jörgen Larsson / Elsa Mattsson - Olofströms BS/Trolle 2500:-

3e Plats: Mikael Karlsson / Tomas Roskvist - T-Nabben 2000:-

4e Plats: Lucas Svensson / Jonas Edvardsson - Borgen 1400:-

5e Plats Tina Montén / Per Montén - Hässle/Frigg 1000:-


Prispengar betalas ut till respektive klubbar.



Resultat


Uppdaterat efter starten 1/5 13.00


1. Peter Hellström - Team Clan / Henrik Johansson - Team Clan                                 2888 (Hcp: 3)


2. Jörgen Larsson - Olofströms BS / Elsa Mattsson - Trolle                                        2874 (Hcp: 27)


3. Mikael Karlsson - T-Nabben / Tomas Roskvist - T-Nabben                                      2825 (Hcp: 31)


4. Lucas Svensson - Borgen / Jonas Edvardsson - Borgen                                            2805 (Hcp: 7)


5. Tina Montén - BS Hässle / Per Montén - Frigg                                                         2741 (Hcp: 23)



________________________________________________________________________________________



6. Björn Brinkwall - Bowino / Daniel Persson - Bowino                                                2741 (Hcp: 17)


7. Yvonne Berndt - ABeCe / Peter Persson - ABeCe                                                    2723 (Hcp: 19)


8. Alexander Martinsson - Lunds BK Mamba / André Håkansson - Kulladal                2703 (Hcp 15)


9. Lars Berghman - Kulladal / Daniel Andersson - Kulladal                                          2701 (Hcp: 9)


10. Morgan Karlsson - Allön / Stefan Karström - Allön                                                 2697 (Hcp: 41)


11. Tobias Johnsson - Bowino / Bosse Nilsson - Bowino                                                 2684 (Hcp: 28)


12. Daniel Persson - Bowino / Nicole Johnsson - Bowino                                               2683 (Hcp: 29)


13. Jan Nilsson - Pilgården / Ola Brundin - Pilgården                                                    2673 (Hcp: 20)


14. Per-Ola Jakobsson - Bowino / Bo-Göran Nilsson - Bowino                                       2669 (Hcp: 33)


15. Robin Johansen - Playax / Joakim Magnusson - Playax                                            2668 (Hcp: 6)


16. Alexander Martinsson - Lunds BK Mamba / Niklas Assarsson - Lunds BK Mamba  2615 (Hcp: 22)


17. Pernilla Wahldin - Lunds BK Mamba / Alexander Martinsson - Lunds BK Mamba  2614 (Hcp: 32)


18. Maggot Nilsson - Pilgården / Roger Hoffström - Pilgården                                     2614 (Hcp: 31)


19. Eva Carlsson - PBK Kristianstad / Stefan Karström - Allön                                    2614 (Hcp: 44)


20. Mats Jönsson - Pilgården / Margareta Jönsson - Pilgården                                     2605 (Hcp: 34)


21. Patric Green - Borgen / Emil Wohlin - Borgen                                                           2596 (Hcp: 11)


22. Kristin Johansson - Lunds BK Mamba / Oscar Larsson - Lunds BK Mamba             2588 (Hcp: 42)


23. Josefin Sörensson - Bulltofta / Håkan Nilsson - Thule                                            2586 (Hcp: 25)


24. Ulf Svensson - BK Borgen / Bengt Lundström - BK Borgen                                     2582 (Hcp: 28)


25. Gert Lundahl - ABeCe / Vanja Mathisen - ABeCe                                                    2575 (Hcp: 32)


26. Maggot Nilsson - Pilgården / Jan Nilsson - Pilgården                                              2573 (Hcp: 28)


27. Max Andersson - Pilgården / Pooripach Jantan - Thule                                          2572 (Hcp: 24)


28. Jimmy Klasson - Öresunds BS / Pontus Törnebohm - Öresunds BS                        2572 (Hcp: 21)


29. Tobias Johnsson - Bowino / Bo Johnsson - Bowino                                                   2565 (Hcp: 36)


30. Leni Nilsson - ABeCe / Leif Svantesson - ABeCe                                                    2557 (Hcp: 32)


31. Rebecca Sandqvist - Växjö / Per Lidström - Växjö                                                    2553 (Hcp: 26)


32. Jeanette Svensson - Getinge / Gert Johansson - ABeCe                                         2552 (Hcp: 38)


33. Tobias Johnsson - Bowino / Georg Nedavaska - Bowino                                         2550 (Hcp: 19)


34. Emil Wohlin - BK Borgen / Lucas Svensson - BK Borgen                                         2545 (Hcp: 7)


35. Roger Karlsson - Bowino / Tobias Edlund - Bulltofta                                              2542 (Hcp: 15)


36. Nicole Johnsson - Bowino / Dante Wedeberg - Bowino                                           2526 (Hcp: 48)


37. Georg Nedavaska - Bowino / Thomas Holm - Bulltofta                                           2510 (Hcp: 24)


38. Göran Åkesson - ABeCe / Annelie Andreasson - ABeCe                                         2509 (Hcp: 29)


39. Mirelle Lindqvist - Miss / Magnus Lindqvist - Tetra                                                 2504 (Hcp: 23)


40. Patric Green - BK Borgen / Lars Jönsson - BK Borgen                                           2500 (Hcp: 14)


41. Annelie Andreasson - ABeCe / Loke Söderström - Vimmerby                                2500 (Hcp: 30)


42. Robin Persson - Bowino / Mattias Wedeberg - Bowino                                           2498 (Hcp: 30)


43. Ing-Marie Grenander - Cimbria / Patrik Coucher - Cimbria                                   2492 (Hcp: 41)


44. Lars-Inge Strutzenblad - Cimbria / Ingman Grenander - Cimbria                         2490 (Hcp: 15)


45. Gert-Åke Andersson - Bowino / Gert Johansson - ABeCe                                      2469 (Hcp: 33)


46. Robert Dahlskår - Getinge / Mikael Jönsson ABeCe                                               2464 (Hcp: 30)


47. Gunilla Oredsson - B27 / Monica Klasson - B27                                                     2463 (Hcp: 48)


48. Catharina Säfström - Bowino / Mats Gullstrand - Bowino                                   2458 (Hcp: 48)


49. Alex Andersson - Playax / Larry Dahlqvist - Playax                                              2449 (Hcp: 33)


50. Nils-Göran Nilsson - Lunds Mamba / Alexander Martinsson - Lunds Mamba      2431 (Hcp: 30)


51. Glenn Klasson - Öresund / Stefan Johansson - Olofström                                     2424 (Hcp: 11)


52. Melvin Strandh - Allön / Eva Carlsson - PBK Kristianstad                                    2407 (Hcp: 35)


53. Morgan Karlsson - Allön / Melvin Strandh - Allön                                                 2395 (Hcp 31)


54. Monica Ohlsson - Bowino / Karin Persson - Bowino                                              2302 (Hcp: 48)


55. Bo Johnsson - Bowino / Karin Persson - Bowino                                                   2300 (Hcp 48)


56. Jeanette Svensson - Getinge / Robert Dahlskår - Getinge                                   2236 (Hcp: 33)