Träningserien 2020

Träningserien 2020 i Svedala bowlinghall


Resultat


Högsta lagslagning: Bowino 1 - 4032p


Högsta individuella slagning: My Svensson Bowino 1 - 757p


*Samtliga resultat som redovisas är alltid inkl hcp.



Omg 1, 27-28/7


27/7 kl 18.00 Bowino 1 - Bowino 2 

Res: 8-4 (3871-3708)

Matchbäst ink hcp: Tommy Brinkwall (Bowino 1) 692p


27/7 kl 19.30 Team Ystad - Svedala Pensionärer

Res: 5-7 (3684-3716)

Matchbäst ink hcp: Sven-Inge Pålsson (Svedala Pens) 714p


28/7 kl 18.00 Playax 1 - Kulladal

Res: 9-3 (3793-3563)

Matchbäst ink hcp: Magnus Persson (Playax 1) 688p


28/7 kl 19.30 Playax 2 - Pilgården

Res: 8-4 (3649-3641)

Matchbäst ink hcp: Birgitta Nielsen (Pilgården) 650p


Omg 2, 29-30/7


29/7 kl 18.00 Playax 2 - Playax 1

Res: 3-9 (3532-3791)

Matchbäst ink hcp: Jan-Åke Ottosson (Playax 1) 728p


29/7 kl 19.30 Svedala Pensionärer - Bowino 2

Res: 5-7 (3696-3674)

Matchbäst ink hcp: My Svensson (Bowino 2) 696p


30/7 kl 18.00 Pilgården - Team Ystad

Res: 7-5 (3813-3662)

Matchbäst ink hcp: Filip Emanuel (Team Ystad) 740p


30/7 kl 19.30 Bowino 1 - Lunds BK Mamba

Res: 6-6 (3703-3687)

Matchbäst ink hcp: Johan Åkesson (Lunds BK Mamba) 659p


Omg 3, 3-4/8


3/8 kl 18.00 Bowino 2 - Pilgården

Res: 3-9 (3589-3795)

Matchbäst ink hcp: Roger Hoffström (Pilgården) 719p


3/8 kl 19.30 Lunds BK Mamba - Kulladal

Res: 3-9 (3445-3793)

Matchbäst ink hcp: Mats Lunderquist (Kulladal) 687p


4/8 kl 18.00 Team Ystad - Playax 1

Res: 4-8 (3560-3685)

Matchbäst ink hcp: Jonas Ljungberg (Playax 1) 704p


4/8 kl 19.30 Svedala Pensionärer - Bowino 1 

Res: 4-8 (3651-3704)

Matchbäst ink hcp: Mikael Jönsson (Bowino 1) 695p


Omg 4, 5-6/8 


5/8 kl 18.00 Bowino 1 - Kulladal

Res: 10-2 (4032-3448)

Matchbäst ink hcp: My Svensson (Bowino 1) 757p


5/8 kl 19.30 Pilgården - Svedala Pensionärer

Res: 9-3 (3768-3592)

Matchbäst ink hcp: Rickard Bivefors (Svedala Pensionärer) 700p


6/8 kl 18.00 Playax 2 - Lunds BK Mamba

Res: 6-6 (3784-3743)

Matchbäst ink hcp: Richard West (Playax 2) 686p


6/8 kl 19.30 Playax 1 - Bowino 2

Res: 9-2 (4016-3688)

Matchbäst ink hcp: Ulf-Arne Nilsson (Playax 1) 713p


Omg 5, 10-11/8


10/8 kl 18.00 Pilgården - Bowino 1

Res: 6-6 (3774-3776)

Matchbäst ink hcp: Dante Wedeberg (Bowino 1) 682p


10/8 kl 19.30 Lunds BK Mamba - Team Ystad

Res: 9-3 (3747-3402)

Matchbäst ink hcp: Alexander Martinsson (Lunds BK Mamba) 710p


11/8 kl 18.00 Svedala Pensionärer - Playax 1

Res: 6-6 (3509-3501)

Matchbäst ink hcp: Patrik Dahlberg (Playax 1) 659p


11/8 kl 19.30 Kulladal - Playax 2

Res: 10-2 (3881-3461)

Matchbäst ink hcp: Alexander Rosendahl (Kulladal) 672p 


Omg 6, 12-13/8


12/8 kl 18.00 Bowino 1 - Playax 2

Res: 8-4 (3896-3619)

Matchbäst ink hcp: Björn Brinkwall (Bowino 1) 718p


12/8 kl 19.30 Playax 1 - Pilgården

Res: 9-3 (3683-3542)

Matchbäst ink hcp: Tony Rosenquist (Playax 1) 672p


13/8 kl 18.00 Team Ystad - Kulladal

Res: 8-4 (3718-3655)

Matchbäst ink hcp: Eliaz Olsson (Kulladal) 662p


13/8 kl 19.30 Bowino 2 - Lunds BK Mamba

Res: 4-8 (3634-3736)

Matchbäst ink hcp: Viktor Borglin (Lunds BK Mamba) 695p


Omg 7, 17-18/8


17/8 kl 18.00 Svedala Pensionärer - Lunds BK Mamba

Res: 5-7 (3667-3680)

Matchbäst ink hcp: Jakob Lundin (Lunds BK Mamba) 687p


17/8 kl 19.30 Kulladal - Bowino 2

Res: 7-5 (3791-3659)

Matchbäst ink hcp: Joakim Allers (Kulladal) 704p


18/8 kl 18.00 Playax 2 - Team Ystad

Res: 9-3 (3775-3677)

Matchbäst ink hcp: Peter Öhman (Playax 2) 699p 


18/8 kl 19.30 Playax 1 - Bowino 1

Res: 9-3 (3913-3619)

Matchbäst ink hcp: Robin Johansen (Playax 1) 682p


Omg 8, 19-20/8


19/8 kl 18.00 Bowino 2 - Playax 2 

Res: 8-4 (3645-3601)

Matchbäst ink hcp: Linus Johansson (Playax 2) 663p


19/8 kl 19.30 Team Ystad - Bowino 1

Res: 5-7 (3536-3526)

Matchbäst ink hcp: Per Olof Frantzen (Bowino 1) 728p


20/8 kl 18.00 Svedala Pensionärer - Kulladal

Res: 6-6 (3759-3729)

Matchbäst ink hcp: Fredrik Lundstedt (Kulladal) 667p


20/8 kl 19.30 Lunds BK Mamba - Pilgården

Res: 9-3 (3785-3637)

Matchbäst ink hcp: Rickard Wallin (Lunds BK Mamba) 718p


Omg 9, 24-25/8 


24/8 kl 18.00 Playax 2 - Svedala Pensionärer

Res: 2-10 (3460-3835)

Matchbäst ink hcp: Arne Persson (Svedala Pensionärer) 679p


24/8 kl 19.30 Playax 1 - Lunds BK Mamba

Res: 3-9 (3654-3938) 

Matchbäst ink hcp: Johan Åkesson (Lunds BK Mamba) 744p


25/8 kl 18.00 Team Ystad - Bowino 2

Res: 9-3 (3759-3597)

Matchbäst ink hcp: Nicole Johnsson (Bowino 2) 726p


25/8 kl 19.30 Pilgården - Kulladal

Res: 8-4 (3924-3753)

Matchbäst ink hcp: Ann-Margret Nilsson (Pilgården) 709p



SEGRARE: BK PLAYAX 1